sponsor

Popüler Yayınlar

Bağlantılar

9 Mart 2012 Cuma

Siyah Sabun Faydaları Neler

Siyah SabunDünya üzerinde %75 i Fasın sınırlarında yer alan büyük kayaçlardan elde edilen rhassoul adlı çamur, yüz yıllardır doğu kadınlarının güzelliğine yaptığı katkıyı Avrupa ya taşıdı.Avrupalı hanımlar arasında son zamanlarda son derece moda olan rhassoul , arapça gassoul yani, bizim alıştığımız okunuşuyla gusül kelimesinden geliyor ve yıkanmak demek. Hijyen ve güzellik sağlayan bu killi toprak temizleyici arındırıcı özelliklerinden dolayı yıkanmak kelimesiyle adlandırılmış. Faslı hanımlar tarafından kullanılan rhassoul; silisyum, karbonat, magnezyum, demir oksitleri, potasyum, sodyum ve kalsiyum içeriyor.Bazılarının siyah sabun dediği rhassoul un etkileri ise şöyle:- yağı ve kiri saçtan emiyor.- her türlü saç ve cilde iyi gelen dengeleyici bir bakım kürü sağlıyor.- kimyasal artıklara kadar, kullanılan kozmetik malzemelerin saçta bıraktığı kalıntıları temizleyebiliyor.- saçın üst tabakasını oluşturan hücrelerin birbirine yapışmasını sağlayarak saçın kırılmasını önlüyor.- saçın doğal halde tutması gereken %8 nem oranını barındırmasına yardımcı oluyor.- ölü hücreleri temizliyor ve yenilerinin oluşmasına olanak sunuyor.- saç derisinde bulunan sebun adlı yağ bezlerinin salgılarını düzenliyor.Rhassoul un günümüzde şampuanları, sabunu ve çeşitli işlevleri olan maskeleri de bulunuyor. Doğal hali ise macun şeklinde; toz halindeki toprağı sulandırarak ya da kurutulmuş çamur parçalarını eriterek elde ediliyor.

Bıttım Sabunu ve Faydaları

BITTIM SabunuSabun, herkesin günlük hayatta yoğun olarak kullandığı bir temizlik maddesidir. Sabunun hikayesi ise şöyledir; Sümerler ilk sabunu M.Ö 3000 yıllarda kullanmaya başlamışlardır. Sabunun nasıl yapıldığının tarifi ise M.Ö 2500 yıllarına ait Sümer yazıtlarda ortaya çıkmıştır. Sümerler, sabunu su içine katılan odun külünün kaynatılması ve bu sırada içine yağ karıştırarak yavaş yavaş eritilmesi ile bir tür sabun elde edildiği söylene gelmektedir.Siirt iline özgü olan bitkisel bıttım sabunu ise Sümerlerin sabun tariflerine benzer bir şekilde tamamen doğal yöntemlerle hazırlanmaktadır. Yabani bir fıstık olan Menengiç yani halk arasında yayın olarak bilinen adıyla Bıttımın yağından ve kül suyu karışımı ile üretilmektedir.Hiçbir katkı maddesi kullanılmadan hazırlanan bıttım sabunu %100 doğaldır ve hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır.Başta kelliği, saç kırılmalarını, kepeği ve yağlanmayı engelleyerek saç dertlerine derman olan bıttım sabunu, ayrıca antiseptik özelliğinden dolayı deri hastalıklarına, egzama, mantar, ergenlik sivilceleri gibi rahatsızlıklara karşıda etkili gelmektedir.Bıttım Sabunu'nun faydaları:Siirt ilinde yetisen özel Çitlenbik yapraklarından çıkan Çitlenbik yağından yapılır.- Saç dökülmesi ve kepeği önler.- Antiseptik oluşundan deri hastalıklarının bir çoğuna, egzamaya, mantara, ergenlik sivilcelerine, saç diplerindeki yara ve tahrişlere karşı çok etkilidir.- Varisleri rahatlatmada kullanılır.- Gözenekleri açar.- Vücudu rahatlatır.- Doğal kabak lifi ile kullanılması tavsiye edilir. %100 doğal ve bitkiseldir.

Ayrıca tamamiyle doğal ürünlerden üretildiği için yan etkisi bulunmaz.

Saçları besler ve yumuşak hale getirir.

Beyazlamış saçlara doğal güç vererek zamanla siyahlaşmasına neden olur.Unlulerde Kullaniyor...Mardinli sabun ustası Mehmet Dede nin ürettiği bıttım sabununu dünyanın ünlüleri kullanıyor. El yapımı imalathanesinde ürettiği bıttım sabunlarını başta ABD olmak üzere, Japonya İngiltere, İspanya ve Almanya ya ihracat eden Mardinli bıttım sabunu üreticisi Mehmet Dede İngiltere prensi Prens Charles tan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhurbaşkanı ABDullah Gül e de bıttım sabunu gönderdi.

Dünyanın birçok ülkesine özel sipariş üzerine bıttım sabunu gönderen Mardin li sabuncu ustası 38 yaşındaki Mehmet Dede, baba mesleği olarak 20 yıldan beri bu mesleği icraa ettiğini belirterek, ürettiği başta bıttım, melengiç ve defne sabunlarını dünyanın birçok ülkesine özel sipariş üzerine gönderdiğini söyledi.Mardin i ziyaret eden birçok ünlü kendisinin ürettiği sabunlardan sipariş verdiğini ifade eden Dede, Mardin i 2004 yılında ziyaret eden İngiltere Prensi Prens Charles bile bıttım sabunu aldı. Hala da İngiltere den özel olarak sipariş edilen bıttım sabunu gönderiyorum. Prens Charles ten sonra şimdi de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan a ve Cumhurbaşkanı ABDullah Gül e de bıttım sabunu gönderdim. Ayrıca geçtiğimiz günlerde Mardin e gelen Japonya büyük elçiliği görevliler benden bıttım sabunu alarak ülkelerine gönderdiler. Şu sıralar birçok Arap ülkesinden yoğun bir bıtım sabunu talebi var. Özellikle Arap şeyhlerin yoğun ilgi gösterdiği bıttım sabuna olan talebi karşılamaya çalışıyoruz. dediBITTIM SABUNU SAÇ DÖKÜLMESİNİ ÖNLÜYORÜrettiği sabunlarının hiç bir yan etkisi olmadığını belirten Dede, Bıttım sabunu üretimi tamamıyla doğal ürünlerden oluştuğu için hiç bir yan etkisi yok. Sabunumuz Mardin e kente gelen bütün yerli ve yabancı turistlerin aradığı ürün haline geldi. Bin bir derde deva olarak tabir edilip, herkese tavsiye edilen bıttım sabununu kendi küçük el yapımı imalathanemizde oluşturduğumuz farklı kalıplarla üretiyoruz. diye konuştu.Dede, Sabun yabani fıstık (bıttım) yağı, melengiç karışımından yapılıyor. Bu iki bitki dışında kesinlikle başka katkı maddelerinin karışımı yapılmıyor. Aynı zamanda kepeği, deri dökülmelerini ve saç dökülmelerini önleyici faktöre sahip. Bıttım sabunu, bölgede Botan sabunu olarak bilinmektedir. Sabunun asıl vatanı, Mardin Botan bölgesidir. Bu bölge, Mardin den Şırnakın Cizre ilçesine kadar yayılmaktadır. Tamamıyla doğal ürünlerden üretildiği için yan etkisi bulunmuyor. Saçları besliyor ve yumuşak hale getiriyor. Saç dökülmesini önlüyor ve beyaz saçlara doğal güç vererek, siyahlaşmasına neden olmaktadır. Şu anda bıttım sabunundan sonra melengiç, badem, fıstıktan sabun üretimine geçtik. Bu ürünlerden de çok kaliteli sabunlar ürettik. 50 santimetre boyunda 40 santimetre ebadında olan bıttım sabununu üretmek için 1 hafta boyunca çalışıyorum. Yani anlaşılacağı gibi, bu sabunu üretmek, maharetin yanında sabır da gerektirir. şeklinde konuştu.

Saf Zeytinyagli Sabun

Saf Zeytinyagli SabunGeleneksel yöntemlerle üretilen zeytinyağı sabunu, cildinizi beslerken gereken nemi ve yumuşaklığı da sağlar. Doğallığı ve saflığı bu sabunda bulabilirsiniz.Geleneksel kullanımın yanı sıra doğallığa önem veren herkesin tercih ettiği sabundur. Bitkisel yağ bakımından zengin olan zeytinyağlı sabun, E, D, K, vitaminlerin...i içerir. Banyoda kullanılan zeytinyağı sabunu genel vücut, yüz ve saç temizliğinde de güvenle kullanabileceğiniz doğal bir üründür.Bol köpüğü ve yumuşak yapısı ile mükemmel bir banyo sabunudur. Düzenli kullanıldığında cildi güzelleştirir, saçları güçlendirir, cilt hastalıklarına karşı cildin direncini artırır. Antiseptik özelliği sayesinde yüz ve vücut derisindeki sivilce, tahriş egzama, mantar, sedef, pişik, isilik, alerji gibi cilt rahatsızlıklarında kanıtlanmış yararları vardır. Saç dökülmesi, kepek ve baş derisindeki sivilcelerin giderilmesinde kullanabilirsinizZeytinyağı sabunu kullanımı sonrasında cilt yumuşak, temiz ve daha esnektir.Hassas ciltlere uygundur.Zeytinyağının içerdiği A,E,D,K vitaminlerinin cilde katkısı,Hayvansal yağ bazlı sabunlar gibi parfüm ve kimyasal boya ihtiva etmemesi,İçerdiği "hidrofob" moleküller sayesinde kiri kendi içerisinde yok etmesi,Tamamen doğaya dost maddelerden üretilmiş olup doğaya geri dönüşümlü olması unutulmamalıdır.

Ardic Sabunu ve Faydaları

Ardic SabunuArdıçın özel türünden elde edilen ardıç katranı yağı ile hazırlanan sabun, tüm mantar hastalıklarında cilt kaşıntılarında sedef ve egzamada varis ve ağrılarında uyuz ve benzeri tüm cilt problemlerinde kullanılır.Yüzyıllardan beri Anadoluda saç ve cilt bakımı sorunlarında kullanılan ve ardıç ağacından elde edilen sabun ,ciltte sivilce ,saçlarda kepeğe, dökülmelere karşı etkili olan bir sabun çeşididir. Deri hastalıklarında da kullanılmaktadır.KULLANIM ALANI ;tab * Mantar

tab * Kaşıntı

tab * Sedef

tab * Egzama

tab * Varis ağrıları

tab * Uyuz

tab * Sivilce

tab * Kepek

tab * Saç dökülmesiKullanım Şekli ;Cilt problemleri için ,sabun suyla kremsi hale gelene kadar köpürtülerek , problemli bölgeye maske şeklinde uygulanır. 30 saniye ile 1 dakika arasında cildin köpüğü emmesi beklenir.Bol suyla durulanır.Günde 3 kere uygulanması tavsiye edilmektedir.Saçlar da ise saçlar sabunla bol bol köpürtülür.1 dakika kadar beklenir. Bol suyla durulanır . Saçlara 2 günde 1 kere uygulanması tavsiye edilir.

John Frieda Luxurious Volume Thickening Şampuan

%110 daha fazla dolgunluk

%50 daha fazla kalınlık

%90 daha fazla yoğunluk sağlamaya yardımcı olur.[Resim: ECK-13172_b.jpg]

John Frieda Luxurious Volume Thickening Shampoo 250 ml.

Dolgunluk,kalınlık ve yoğunluk veren ŞampuanSaçınızda 3 boyutlu hacim

Dolgunluk, Kalınlık veYoğunluk

Yeni Luxurious Volume serisi saç köklerine dolgunluk ve saç tellerine yoğunluk kazandırarak, daha hacimli ve havalı saçlara sahip olmanızı desteklerken,

%110 daha fazla dolgunluk

%50 daha fazla kalınlık

%90 daha fazla yoğunluk sağlamaya yardımcı olur.

Saçlara duştan itibaren yoğun bir hacim sağlamaya başlar. Ağırlık yapmayan formülü ile saçı dolgunlaştırmaya ve zayıf saçları canlandırmaya yardımcı olur. Arındırıcı özelliği ile saç üzerinde biriken ve saçın ağırlaşmasına neden olan kalıntıları hızla temizleyerek, saçta kalıntı hissi bırakmadan etkili bir temizlik hissi sağlamayı destekler.

Doğal DHT Engelleyici Bitkiler

Doğal DHT Engelleyici Bitkiler[/CENTER]

[CENTER]Saç dökülmesinde önemli rol oynayan DHT’yi vücuda zarar vermeden aşağıda ki bitkiler sayesinde düşürebilirsiniz.

[Resim: Q1Ss5.jpg]

Isırgan Otu

Yeşil Çay

Siyah Çay

Emu Yağı

Zeytin Yağı

Soya Fasulyesi

Çinko
Saç Dökülmesi İçin Bitkisel Karışım

Saç Dökülmesi İçin Bitkisel Karışım

[Resim: wKnAR.jpg]

Malzemeler

1 yemek kaşığı Aloe Vera jeli

1 yemek kaşığı bal

1 yemek kaşığı sarımsak suyu

2 yumurta sarısı

3 yemek kaşığı papatya (poşet çayda kullanılabilir)[/CENTER]

[CENTER]Hazırlanışı :

1-Sarımsağı soyun ve baskı yardımıysa suyunu bir kaseye çıkartın

2-Bal ile sarımsağı karıştırıp buzdolabında 30 dk bekletin

3-Papatya çayı için su kaynatın ve ara sıra karıştırın

4-Çay hazırlandığında buzdolabında ki karışımı alın

5-Sarımsak suyu ve balın içine 1 yumurta sarısını ekleyin

6-Aloe vera ekleyin ve iyice karıştırın

7-Karışımı saç derinize yavaşça sürün ve kafanızı bir havluyla sarın

8-20 dakika kafanızda tutun daha sonra bir şampuan ile (Johnson Baby kullanılabilir) durulayın

9-İkinci yumurta sarısını kafanıza sürün ve 5 dk masaj yapın ve ılık su ile durulayın

10-Son olarakta saçınızı papatya çayıyla durulayın[/CENTER]

[CENTER]Bu işlemi haftada 1 kez yapın ve 1 ay sonunda gelişme görmezseniz bırakabilirsiniz.
Saç Çıkartan Doğal Karışımlar Neler ?

Saç Çıkartan Doğal Karışımİhtiyacımız olanlar :

3 diş sarımsak

1 tatlı kaşığı zeytinyağı

yarım avuç karaüzüm çekirdeği

tarakYapılışı :

Öncelikle 3 diş sarımsağı bir kabın (tercihen havan) içerisine alıp ezip suyunu çıkartın daha sonra kara üzüm çekirdeğinide aynı şekilde ezip suyunu çıkartın, sarımsak suyunu ve karaüzüm çekirdeğini bir fincana boşaltıp üzerine 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ilave edin ve birkaç dakika karıştırın daha sonra saç derinizi soğuk suyla yıkayıp tarağı saç derinizde önden geriye doğru masaj yaparcasına tarayın ve ardından bir pamuk yardımıyla yaptığınız karışımı saç derinize sürün ve tarakla tekrar aynı işlemi yapın daha sonra tercihen en az 2 saat saçınızda bekletin bu karışımı sonrasında ise saf zeytinyağlı sabun ile saçınızı 2 kere yıkayın ve soğuk suyla durulayın.Not : Etkili sonuç için en az 3 ay bu işlemi uygulamak gerekir.Ne işe yarar ?

Sarımsak ve karaüzüm çekirdeği kan dolaşımını artırmada 1 numaralı bitkilerdir bunların sayesinde saç derinizde kan dolaşımı artacak kirli kan yerine yeni kan gelecek ve saç folikülleriniz tekrar canlanıp gür bir şekilde çıkacak.

Saç Dökülmesini Durduran ve Saç Çıkartan Karışım

[Resim: s__rgan_otu.jpg]

İkinci bitkisel saç bakım kürü.İçerik

Jojoba yağı

Üzüm Çekirdeği

Biberiye

Kekik

LavantaBu bitkileri bir kapta kaynatıp soğuduktan sonra saç derinize masaj ile yedirin.İşlem Sırası

İlk Hafta - Her gece

İkinci Hafta - 2 günde 1

Üçüncü Hafta - Haftada 2 gün

Dördüncü Hafta - Haftada 1 günEtkisi kanıtlanmış bir tedavi yöntemidir, etkili sonuç alabilmek için bu işlemi 6 ay boyunca denemeniz tavsiye edilir.

Saç İçin Faydalı Bitkiler Neler?

[Resim: s__rgan_otu.jpg]

Saçlarınız için pahalı ilaçları ömür boyu kullanmanıza gerek yok tek yapmanız gereken bitkisel ilaçları kullanmak.İçerik :

Aloe Vera

Saw Palmetto

Biberiye Yağı

Adaçayı

Isırgan Özü

Jojoba Yağı

KınaYukarıda ki bitkiler tamamen zararsızdır ve saç dökülmesine, yeni saç oluşumuna birebirdir.

Kabak Çekirdeği Yağı ile Saç Dökülmesine Son

[Resim: kabak-cekirdegi.jpg]

Kabak Çekirdeği idrar yolları için yüzyıllardır kullanılan bir bitkidir.Kabak Çekirdeği Faydaları :

Saç dökülmesini önler.

Yeni saç oluşumu sağlar.

Prostatı önler.

Karaciğer yağlanmasına iyi gelir.Kabak Çekirdeği Yağı İle Saçlarınıza Kavuşun

Yatmadan önce saç derinizi yıkadıktan sonra saçlarınızın dökülen yerlerine kabak çekirdeği yağı sürün ve masaj yapıp yağı saç derinize yedirin etkili sonuç için bu işlemi 6 ay boyunca tekrarlayın ve saçlarınızın nasıl gür ve sağlıklı çıktığına şahit olun.

Hindistan Ceviz Yağı Yapımı (Resimli Anlatım)

Piyasada ki Hindistan Ceviz Yağlarının etkilerinin güçlü olmadığına inanıyorsanız evde kendiniz yapabilirsiniz.Hindistan Cevizi Yağı Yapım TarifiÖncelikle 2 adet Hindistan Cevizini alın ve içini bir yere boşaltın ve daha sonra bu hindistan ceviz içlerini bir tavada kızartın

[Resim: Shredded+Coconut.JPG]Daha sonra kızarmakta olan hindistan ceviz içlerine 3 su bardağı su dökün ve karıştırın.

[Resim: Coconut+milk1.JPG]Daha sonra tavada ki hindistan ceviz ve suyu bir kaba boşaltıp buzdolabına koyun.

[Resim: Coconut+milk2.JPG]

Buzdolabında ki karışımı 2 gün bekletin ve şöyle bir görüntü çıkacak ortaya,[Resim: Coconut+cream.JPG]

Üst kısımda oluşan beyaz tabaka krema haline gelecek,

[Resim: Coconut+cream1.JPG]Yukarıda ki görünümü elde ettiğiniz zaman o tabakayı alın ve bir tavaya atıp ısıtıp eritin.

[Resim: heating+coconut+cream.JPG]

İyice erimesini bekleyin,

[Resim: Coconut+oil.JPG]

Ve bir çay süzgeci yardımı ile tavada ki eriyen hindistan cevizi yağını bir kaba boşaltın.

[Resim: Coconut+oil1.JPG]Sonuç ;[Resim: Coconut+oil+2.JPG]

Resimler yabancı bir siteden alınmıştır Türkçeleştirme bana aittir lütfen alıntı yaparken kaynak belirtiniz.

En Güçlü Anti Androjenler

Finastredsiz başarı

Bilenen anti-androjenler finestredsiz başarı için bu ürünlerde yatmakta sanırım. finastreden kullanmadan sadece bu losyonlarla başarı sağlanabilir ama bu ilaçlarında farklı yan etkileri var.

1.spironolakton+minox (en güçlü)

2.Progesteron+minox

3.Azelaik asit+minox

4.Saw Palmetto losyonspironolakton

Bir şişe hepsi spironolakton ile ön karışık Topikal minoksidil. Konsantrasyonları% 2 den% 6 için kullanılabilir. Konsantrasyonları% 2 den% 6 için kullanılabilir. Bir anti-androjen olarak diğer özellikleri arasında, spironolakton kendi reseptör sites.Spironolactone de etkili DHT saç folikülleri üzerindeki reseptör sitelere takılarak gelen DHT engelleyen güçlü bir rekabet inhibitörüdür. Bir anti-androjen olarak diğer özellikleri arasında, spironolakton kendi Reseptör sites.Spironolactone de etkili DHT saç folikülleri üzerindeki Reseptör sitelere takılarak gelen DHT engelleyen güçlü bir rekabet inhibitörüdür. Spironolakton ile minoksidil ve kombinasyonun sinerjik etkisi daha fazladır. Spironolakton ile minoksidil ve kombinasyonun sinerjik etkisi daha fazladır. Bu katkı maddesidir. Bu katkı maddesidir. Ne ilaçlar tek başına Oysa bazı hastalar için, kombinasyonun başarısı deneysel kanıtlanmıştır ilaçlar Ne tek başına Oysa bazı hastalar için, kombinasyonun başarısı deneysel kanıtlanmıştır etkili etkiliProgesteron

Progesteron tek bir şişe ile ön karışık Topikal minoksidil. Konsantrasyonları% 2 den% 6 için kullanılabilir. Konsantrasyonları% 2 den% 6 için kullanılabilir. Bir kadın progesteron hormonu çok küçük miktarlarda DHT yerel etkisini nötralize yardımcı ekledi. Bir çok küçük miktarlarda DHT yerel kadın progesteron hormonu nötralize etkisini yardımcı ekledi. Bireysel sonuçlar değişir. Bireysel sonuçlar değişir. Bu ürünü kullanmadan önce bir doktora danışın. Bu ürünü kullanmadan önce bir doktora Danışın.Azelaik asit

Bir şişe hepsi Azelaik asit ile ön karışık Topikal minoksidil. Konsantrasyonları% 2 den% 6 için kullanılabilir. Konsantrasyonları% 2 den% 6 için kullanılabilir. Bireysel sonuçlar değişir. Bireysel sonuçlar değişir. Bu ürünü kullanmadan önce bir doktora danışın. Bu ürünü kullanmadan önce bir doktora Danışın.Saw Palmetto

Saç kremi Saw Palmetto, bir ilave ot ile Formule edilmiş bir doğal DHI inhibitörü olarak görev yapar. Bazı çalışmalar Saw Palmetto çok Propecia veya finasteride gibi çok çalışır öneririz. Bireysel sonuçlar değişir. Bazı çalışmalar Saw Palmetto çok Propecia veya finasteride gibi çok çalışıyor öneririz. Bireysel sonuç değişir. Kullanmadan önce bir doktora danışın. Kullanmadan önce bir doktora Danışın.

Topikal Losyonlar ve Karışımlar

Minoxidil+Benoxol karıştırmak (vitaminli losyon)Minoxidil+aldoctone karışımı (anti-dht)Neutrogena Oil-Free Moisture Nemlendirici + Aldoctone+nane yağı (anti+dht)Etil alkol %50 su aldoctone karışımı (anti+dht)Nizarol+Aldoctone karıştırmak (anti-dht şampuan)BETNOVATE SAÇ LOSYONU + 3 adet bepanten ampul karıştırmak (Cildeki Yağı Kurutmak)Sarımsak+Zeytinyağı+yumurta Sarısı (Biotin maske)Minoxidil+papeverin (damar genişletme özelliğini artırmak)Emu oil+aldactone (Hücreleri yenilemek+anti dht)

Saç Çıkarıcı Ürünlere Genel Bakış

Saç çıkarıcı ürünlere genel bakış

tab Dünyada tedavi amaçlı en az bilimsel ilacın üretildiği buna karşın bitkisel ürünlerin en fazla üretildiği hastalık saç dökülmesidir.Bu durum saç dökülmesinin en çok suistimal edilen hastalık olduğunu düşündürmektedir.Bu sebeple saçlarınızın dökülmesi paralarınıza göz dikmiş uyanıkların tuzağına düşmenize sebep olmasın.tab Bu sayfada ilaçlar ve bitkisel ürünler anlaşılabilir bir dille anlatılmaya bu yolla paranızı boşa harcamanız ve gereksiz ümitlere kapılmanız engellenmeye çalışılmıştır.tab Yeni çıkan veya yeni incelediğim ürünleri en üste gelecek şekilde eklemeye devam edeceğim.HGF Sprey:İçeriğini bildiğim kadarıyla şampuan,serum,losyon gibi bir başka bölgesel ürün kullanmaya gerek bırakmayacak ve kişinin beklentilerini karşılayacak kadar etkili olacağını düşündüğüm bir ürün.Yuda gibi bitkisel ürünlerle birlikte promox sprey gibi bilimsel ürünleride içerdiğinden ikisinin birlikte kullanımından beklenen sonuç beklenebilir. Sanırım tek eksiği biotin .Ağızdan alınan pantogar (veya benzeri priorin) veya medobiotinle birlikte kullanılması halinde saç dökülmesi tedavisinde en yüksek başarı elde edilebilir.Polaris NR-07 Hair:Her ne kadar markası ayakkabı markasıyla aynı olsada etkinliğ bilinen minoxidil içermektedir.Diğer minoxidil içeren ürünlerden farklı bir sonuç beklememek gerekir.Ürünle ilgili kafa karıştıran veriler ve nedenleri% 99 etkinlik! Dünyada bu kadar etkili ürün olmamasına rağmen bu iddia bana biz ne idüğü belirsiz bioxinin % 90 başarısından daha iyiyiz demek için olsa gerek.Şakak ve alın bölgesinde en etkili ürün! Bu iddiada pek bilimsel değil sanırım diğer minoxidil içeren ürünlerden farklıyız deme gayretiyle ortaya atılmış bir laf.Minoxidil şampuan ve arak minoxidil hediyesi! diğer benzer ürünlerin 3 katı fiyata satmanın getirdiği zorunluluk biz o kadar iyiyizki minoxidili hediye ediyoruz mantığı hiçte akıllıca değil.Tepe bölgesine arak minoxidil kullanarak daha ekonomik kullanım! Bu da sanırım insanları ön kısımda daha etkili olduğuna inandırma çabasından kaynaklanıyor.Sonuç olarak;ürünün içine minoxidile ek olarak karıştırılmış 26 madde sizi etkilemesin minoxidil içeren diğer ürünlerden farklı bir sonuç beklememelisiniz.Bitkiderman:İçeriğini tam tesbit edemediğim saç çıkarıcı ürünler arasında en garip gelen ürün bu sanırım.Öyle bir şeyki ısrarla set halinde kullanılması öneriliyor 8 farklı üründen oluşan bir seti almakta uygulamakta zulüm gibi olur uygulamazsanızda etkisi olmaz.Bana biraz elini kaptırıp kolunu kurtaramamak gibi geldi.Diğer ne idüğü belirsiz ürünlerin yaptığı gibi dermatoloji kliniğinde klinik çalışmalar yapılmış olması sizi etkilemesin Tv de reklam verecek kadar para kazanmayı planlayan bir ekiple karşı kaşıyasınız dikkatli olun.Linex losyon: İçeriğinde çok sayıda bitkisel ürün olan oldukça iddialı bir ürün.İddalarından en çarpıcı olanlarıSaç ağarması;Saç ağarması yaygın bir sorun olmasına karşın değişik tarzda boya uygulamaları dışında çözümü olmayan bir durum bunu engellediğini söylamak gerçeklerden çok uzak bir iddia gibi geldi bana.Allopecia areata;sebebi bilinmeyen ne uygularsan uygula çıkacaksa çıkar çıkmayacaksa çıkmaz bir hastalıktır öyleki bazı vakalarda sarmısak sürmekle aynen eskisi gibi olurken bazı vakalarda tüm uygulamalara rağmen çıkmaz.Linexin bu konudaki iddiasıda tamamen şansa kalmış bir durum.Site incelendiğinde övünerek konulan genetik saç dökülmesinde öncesiyle sonrası arasında bir fark göremedim.Genel olarak zarar verecek bir madde içermediği için kullanılabilir ama beklentiye girmemek lazım.Promox sprey:Türkiyede bulunmayan İnternet kanalıyla temin edilebilen % 0.1 Finasterid + % 5 minoxidil karışımı bir üründür.Bilindiği gibi saç dökülmesinde etkili olduğu FDA tarafından onaylanmış iki ürün finasterid ve minoxidildir bu açıdan bakıldığında saç dökülmesi konusunda en etkili solusyon olduğu söylenebilir.Kişisel fikrim özellikle genetik dökülmesi olanlar ciddi beklentiyle kullanabilir.İlgili bir firmanın getirip pazarlaması diğer bir çok ürünün piyasadan silinmesine sebep olabilir kanatindeyim.En büyük avantajı yan etkisini görmeden finasteri etkisinden yararlanılabilmesidir.Finasterid ( propecia,proscar,dilaprost): Saç dökülmesini hangi yolla nasıl durdurduğu kesin kanıtlanmış tek üründür.ağızdan alınmasıyla saç dökülmesini durdurduğu ve cansızlaşmış saçların kalitesini artırdığı FDA(Amerikan İlaç ve Gıda Dairesi) tarafından onaylanmıştır.Hali hazırda Türkiyede sadece ağızdan hap olarak alınan formları vardır ve sık olmasada cinsel istekte azalma,meni azalması,erkekte meme büyümesi (jinekomasti) gibi yan etkileri vardır.Finasteridin (propecia-proscar-dilaprost) losyon:Türkiyede bulunmayan finasteridin bölgesel kullanımı şeklinde tasarlanmış bir üründür.2 Önemli avantajı vardır1-Bölgesel kullanıldığı için daha yoğun kullanılabilir ve etkinliği artırılır2-finasteride bağlı yan etkiler (cinsel istek azalması,meme büyümesi,meni azalması gibi) bölgesel kullanımda görülmez ve güvenle kullanılabilir.Minoxidil ( Rogain,Kirkland,DNC,Remox,spectral): Saç dökülmesini durdurduğu ve cansızlaşmış kılları canlandırdığı FDA tarafından onaylanmış dışardan uygulanan tek ilaçtır.Sprey,damla ve köpük formları vardır.Etki mekanizması çok açık olmamakla birlikte kıl kökünü uyardığı ve bölge kanlanmasını artırdığı yönünde bilgiler vardır.Fnasterid + minoxidil solusyon:Her iki maddenin yan etkisini görmeden etkisinden yararlanılabilecek oldukça mantıklı bir karışımdır.Özellikle genetik saç dökülmesinde altın formül olduğu düşünülebilir. Halihazırda Türkiyede satışı yapılmayan bu ürün saç dökülmesi konusunda etkili olduğu FDA tarafından onaylanmış iki ürünün karışımıdır.İthal edilmesi veya üretilmesi halinde Türkiyede üretilen diğer tüm ne idüğü belirsiz saç ürünlerinin önüne geçecektir.Saç mezoterapisi:
Mesoterapi orta tabaka tedavisi anlamına gelen, ilaçların(veya ilaç benzeri ürünlerin) ciltaltına yoğun bir şekilde verilmesidir.Daha etkileyici olması için Paris mezoterapisi gibi komik isimler verilsede aynı şeyi ifade etmektedir.2 yıl uygulayıp gerek hastalarımın ve gerekse benim beklediğim neticeyi alamayışım üzerine terkettiğim bir uygulamadır.Neden bekleneni elde edemeyişimi şu şekilde izah ettim;saç kökü canlı bir organdır ve saç üretimi için gerekli maddelere her an ihtiyaç duymaktadır ve bu maddeler kan yoluyla oraya taşınmaktadır.Mezoterapide ise maddeler yoğun bir şekilde verilmektedir ama verilen bu maddeler 6 -12 saatte verildiği alanda eskisi kadar kalmaktadır.Yani mezoterapi ile verilenler kısa süre sonra verilmemiş gibi olmaktadır.Mezoterapiden beklenen sonucu alabilmek için başka hastalıklarda kullanılan yüzlerce ilaç gibi günde 2-3 kez uygulanması gerekmektedir.Bunun yapılmaması halinde yani 15 günde bir mezoterapi yapılması durumunda saç 14 gün boyunca eskisi gibi beslenecek 1 gün yoğun beslenecektir buda saçın kalitesine hiçbir etki yapmayacaktır.Genellikle saç ekim merkezlerinde uygulanıyor olması saç dökülmesi problemi olan kişileri kliniğe çekmek için hazırlanmış bir tuzak olduğu konusunda şüphe uyandırmaktadır.Bioxin:YÜZLERCE KİŞİ İLE BİREBİR KONUŞMAM SONUCU BİOXİNLE İLGİLİ EDİNDİĞİM İZLENİMLERİ AKTARDIĞIM BİLGİ BÖLÜMÜBİOXCİN AŞ bioxcin ürününü yanlış sözler söylediğinizden dolayı site 5 gün sonra kapatlıacaktırr.5 gün mühlet.ya kaldırısınız o yazıyı yada mahkemelik ederim sizleriŞEKLİNDE GELEN TEHDİT MAİLİNDEN DOLAYI KALDILRILMIŞTIR. Takdir tüketicinindir.Revivogen:İçerik olarak bioxinle çok benzeşmektedir,kendi üretim tesislerinin verdiği çalışma sonuçları dışında FDA gibi güvenilir bir laboratuarın onayı yoktur.Bu durumda bioxin gibi bir beklenti oluşturmak akıllıca olacaktır.Yuda pilatory saç çıkarıcı:Çinden ithal edilen bitkisel kaynaklı olduğu bildirilen bir ilaç, prospektüsü değerlendirildiğinde hangi maddenin nasıl etki ettiği belirgin değil ancak kullanıcılardan olumlu sonuç aldığını duydum.Değişik renklerde olup etkisinin farklı olduğu konusunda yorumlar okuduğum için etkili olduğunu duyduğunuzu almaınızı öneririm.Yılan yağı:Bilimsel yönü olmayan bir ürün olduğu için bilimsel bir yorum yapmak mantıklı durmamaktadır.Kullanan birinin fikrini almadığım için sonuçları içinde yorum doğru olmazBu ürün hakkında aklıma takılan tek soru nerdeyse vücudunda hiç yağ olmayan yılandan yoğun bir şekilde piyasaya sürülebilecek kadar yağ elde edilmesinin ne kadar mümkün olacağıdır.Pantogar:Saçın beslenmesi ve gelişimi için vücutta var olan maddeleri içerir.Aylık kullanımı 70 ytl kadardır ve kozmetik ürün olduğundan olması gerekenden çok pahalı bir üründür alternatifi priorininde yaklaşık aynı fiyatla satılması rekabeti engellemektedir.Bazı yerlerde saç dökülmesini engellediği ve saç çıkardığı yazsada dökülme üzerine etkisi pek yoktur daha çok kalite artışı şeklinde etki eder bunun sonucu tüyleşmiş kıllar kalınlaşarak daha dolu görünmesini sağlar.Tırnağın yapısı saça benzediği için tırnaklardada kalite artışı sağlar. Türkiyede yurt dışında satılan fiyatının çok üstünde satılmaktadır.Priorin:Pantogara benzer içeriği vardır fazladan potasyum, magnezyum, kalsiyum, demir, çinko, florür, kükürt gibi elementler içerir.Pantogara yakın sonuçlar beklebilir.Günlük kullanım sayısı pantogardan az olduğu için yaklaşık aynı fiyata gelmektedir.Türkiyede yurt dışında satılan fiyatının çok üstünde satılmaktadır.Biotin (Vitamin H):Saç kalitesini artırdığı,saçın değişim süresini uzatarak daha az dökülmeyi sağladığı,saçın büyüme hızını artırdığı bilinen bir üründür.Belirgin bir yan etkisi olmamakla birlikte vücut ve yüz bölgesindeki ayva tüyü görünümündeki kılarlıda canlandırabildiği gözlenmiştir.


Defne sabunu:İçeriği hakkında bilgi ve sonuçlarıyla ilgili bilimsel veri olmamakla birlikte saç dökülmesini durdurduğu halk tarafından bilinmektedir.Bıttım sabunu:defne sabunu gibi nasıl etki ettiği bilinmemektedir ama dökülmeyi durdurduğu sık rastlanan durumdur.Çam terebentini:Çam ağacının reçinesinden elde edilir.Saç dökülmesini azalttığı,kepeklenmeyi azalttığı saç kalitesini artırdığı bilinmektedir.Bilimsel çalışma ve laboratuar verisi yoktur.Direk cilde sürülebileceği gibi herhangi bir şampuana % 1 oranında karıştırılarakta kullanılabilir.Minoxidil gibi diğer saç ürünlerinin ciltten emilimini artırdığı söylenmektedir.Zhangguang 101 B Formula:Uluslar arası 11 ödül aldığı,30 yıldır başarıyla kullanıldığı gibi abartılı övücü sözler yazsada bilimsel bir destek ve içeriğinde etkili olduğunu bildiğim maddelere rastlamadım.Almadan önce iyice düşünmek lazım.Foltene:Saç bakım seti ve şampuanı vardır.Yıllar önce bioxin benzeri bir mantaliteyle abartılı reklam kampanyalarıyla bütün eczanelerin vitrinini doldurmuştu zaman içinde kullanıcıların beklentisini karşılayamaması sonucu piyasadan büyük oranda çekilmiştir.Bilimsel laboratuar desteği yetersizdir ve FDA onayı yoktur.Velform HAIR GROW PLUS ekstra:Adı bile değişik bu ürün hakkında bulabildiğim tek şey 10 ayrı egzotik bitkiden elde edilmiş olduğu ve saç dökülmesini engellediği ve yeni saç çıkardığıdır.Bilimsel hiçbir desteğe rastlamadım.Ne idüğü belirsiz ürünler sınıfına sokabilirsiniz.Keramin H :Bitkisel kaynaklı African Kigelica, Clary, Cinnamon, Ginkgo Biloba isimli ürünlerin mucizevi karışımı sonucu diye başlayıp devam eden kişisel düşüncelerim mail yoluyla gelen: Keramine h ile ilgili yapmış olduğunuz değerlendirme yasal ve hukiki açıdan cezai bir sürece gireceğinden dolayı ilk üç iş gününde kaldırılması gerekmektedir.Aksi taktirde hem siteniz kapatma talebi ile ilgili başvurularımız ve Ürünümüz hakkında haksız karalamadan dolayı 150 bin ytl tazminat Şmeyle ilgili hukiki süreç hukuk birmlerimizce size tebliğ edilecektir.Gereğinin yapılmasını ivedilikle rica ediyorum.

Parlak ve Gür Saçlar İçin Ev Yapımı Doğal Maske

Parlak ve gür saçlar için ev yapımı doğal maske Saçlarınız cansız, hemen yağlanıyor ve kırılıyor ise bu tarif tam size göre. Malzemeler - 1 adet yumurta sarısı - 2 çorba kaşığı zeytinyağıHazırlanışı Yumurta sarısını ve zeytinyağını karıştırıp saç derinize sürün sonra masaj yapın.Ortalama 10 dakika bekleyin ve durulayın.Saçlarınızn güçlendiğini göreceksiniz.
Orjinal Konu : http://www.sacterapisi.com/parlak-ve-gur...ogal-maske

Saç Dökülmesi İçin Doğal Karışımlar

1 yemek kaşığı Aloe Vera jeli

1 yemek kaşığı bal

1 yemek kaşığı sarımsak suyu

2 yumurta sarısı3 yemek kaşığı papatya (poşet çayda kullanılabilir) Hazırlanışı :

1-Sarımsağı soyun ve baskı yardımıysa suyunu bir kaseye çıkartın

2-Bal ile sarımsağı karıştırıp buzdolabında 30 dk bekletin

3-Papatya çayı için su kaynatın ve ara sıra karıştırın

4-Çay hazırlandığında buzdolabında ki karışımı alın

5-Sarımsak suyu ve balın içine 1 yumurta sarısını ekleyin

6-Aloe vera ekleyin ve iyice karıştırın

7-Karışımı saç derinize yavaşça sürün ve kafanızı bir havluyla sarın

8-20 dakika kafanızda tutun daha sonra bir şampuan ile (Johnson Baby kullanılabilir) durulayın

9-İkinci yumurta sarısını kafanıza sürün ve 5 dk masaj yapın ve ılık su ile durulayın

10-Son olarakta saçınızı papatya çayıyla durulayın

Kabak Çekirdeği ve Anti Dht

Kabak Çekirdeği idrar yolları için yüzyıllardır kullanılan bir bitkidir. Kabak Çekirdeği Faydaları :

- Saç dökülmesini önler.

- Yeni saç oluşumu sağlar.

- Prostatı önler.

- Karaciğer yağlanmasına iyi gelir.Kabak Çekirdeği Yağı İle Saçlarınıza Kavuşun

Yatmadan önce saç derinizi yıkadıktan sonra saçlarınızın dökülen yerlerine kabak çekirdeği yağı sürün ve masaj yapıp yağı saç derinize yedirin etkili sonuç için bu işlemi 6 ay boyunca tekrarlayın ve saçlarınızın nasıl gür ve sağlıklı çıktığına şahit olun.
Orjinal konu :

Papatya Suyu Saça Nasıl Uygulanır Tarifi.

Papatya Suyu Saça Nasıl Uygulanır Hazır halde satılan papatyaların suyunu hazırlamak kolay ve paketin üzerinde nasıl uygulanacağı anlatılır.Genellikle papatyalar 1 litrelik su ile karıştırılarak hazır hale getirilir.İşte yeni doğal saç bakımı tarifi. [Resim: papatya-suyu-sa%C3%A7a-nas%C4%B1l-uygula...50x150.jpg] Malzemeler 1 paket papatya 1 litre su Süzgeç Hazırlanışı 1 litrelik suyun içine papatyaları koyun ve kaynatın daha sonra soğumasını bekleyin, soğuduyan papatyaları süzgeçten geçirin ve suyunu bir şişeye boşaltın.Bu karışım ile saçınıza iki veya üç günde bir papatya suyu ile durulayın ve tarayıp güneşte yarım saat bekleyin.Bu tarifi birkaç kere yaptıktan sonra saçlarınızda değişme olduğunu farkedeceksiniz.

Yazı : http://www.sacterapisi.com/papatya-suyu-...lanir.html

par Suna Dumankaya Saç Dökülmesi Bitkisel Tarif

Saç derinizin daha iyi saç üretebilmesi ve saçlarınızın hızlı uzayabilmesi için masaja ihtiyacı olabilir.Hergün 5 dakika parmak uçlarınız ile (tırnaklarınız ile değil) dairesel hareketler ile masaj yapabilirsiniz bu sayede saç derinizde ki kan akışı düzene girip daha hızlı ve sağlıklı saçlara sahip olabileceksiniz.Malzemeler1 bardak su 4 yaprak defne Birkaç yaprak biberiye Hazırlanışı; Bir su bardağı suyun içine 4 yaprak defneyi ve biberiyeleri ilave ederek 10 dakika boyunca kaynatın.Su yarıya indiğinde suya bir kahve fincanı zeytinyağı ve bir çay kaşığı deniz tuzu atın.Karışımı saç diplerinize boya sürer gibi sürün ve uçlara doğru tarayın, streç filmle sarıp 3 saat bekleyin ve daha sonra durulayın.Bu işlemi haftada bir kere uygulayın.

Orjinal Yazı : http://www.sacterapisi.com/suna-dumankay...tarif.html

Suna Dumankaya Saç Dökülmesini Durduran Maske

Erkek-kadın birçok insanın sorunu olan saç dökülmesi sorunu için ünlü bitki ve doğal şifa uzmanı Suna Dumankaya, saç dökülmesi için hazırladığı tarifi sizlerle paylaşıyoruz. Malzemeler 1 avakado 2 bıldırcın yumurtası1 çorba kaşığı susam yağı Streç Film Hazırlanışı; 1 adet avakadoyu soyup iyice ezin içine 2 bıldırcın yumurtasını ekleyin ve 1 çorba kaşığı susam yağını ilave edin.İyice karıştırdıktan sonra saç derinize masaj yardımı ile bu karışımı yedirin daha sonra saçlarınızı streç film yardımıyla sarın.2 saat bekledikten sonra streci çıkartın ve saçlarınızı durulayın.Bu işlemi haftada 1 kere yapın. Saç diplerinizin masaja ihtiyacı var,

Orjinal yazı : http://www.sacterapisi.com/suna-dumankay...maske.html

Doğal Saç Bakımı

Güzel ve sağlıklı saçlara sahip olmak hepimizin hayalidir.Saçlarımızın sağlıklı ve temiz olmasını sağlamak için öncelikle nasıl bir saç yapısına sahip olduğumuzu öğrenmemiz gerekmektedir.Saç yapımıza uygun olan bakım maskelerini kullanarak saçlarımızın gür, sağlıklı ve kepekten arındırmamız mümkündür.[b][/b] Kepeklenmeyi Önlemek Saç derisinde meydana gelen kepeklenmeyi önlemek için maden suyu endash elma sirkesi ve deniz tuzunu karıştırıp saçlarınıza iyice yedirin, 30 dk sonra ise iyice durulayın.

Saçta meydana gelen kepeklenme durumlarını için maden suyu, elma sirkesi ve deniz tuzunu karıştırıp saçlarınıza iyice yedirin ve 30 dk sonra iyice durulayın. Saç Dökülmesini Önlemek Saç dökülmesi sorununuz varsa 1 kaşık kekik yağı endash 1 kaşık zeytin yağı ve 1 kaşık kuru mayayı karıştırıp saç diplerinize iyice yedirin.Bir streç, naylon yardımıyla saçlarınızı sarın.2 saat sonra saçlarınızı açıp bitkisel zeytinyağlı sabun ile yıkayın. Saç Derisinde ki Kaşıntıyı Önlemek Saç derinizde inanılmaz bir kaşıntı var ve bir türlü geçmiyorsa bir durulama suyunuza elma suyu ekleyerek bu problemi çözmüş olursunuz.

Orjinal yazı :

Bitkisel Saç Uzatma Kürü

Bitkisel Saç Uzatma Kürü Malzemeler Sinameke otu Bemix ampul Badem yağı


Hazırlanışı 1 tutam sinameke otunu 1 çaybardağı su içinde kaynatın. Kaynadıktan sonra bir kabın içine süzün ve su ılıyınca içine 1 kaşık badem yağı ve 1 bemix ampul ilave edip karıştırın. Saç diplerinize bu kür ile masaj yaptıktan yarım saat sonra saçlarınızı yıkayınız. Düzenli kullanıldığı takdirde saçlarınız 1 ay içinde uzayacaktır.

Uzun Saçlar İçin Saç Bakımı Nasıl Yapılmalı

Uzun Saçlar İçin Saç Bakımı Uzun saçlar için bakım yapmak, normal uzunlukta ki saç bakımından daha zor ve uğraş ister.Normal uzunlukta ki saçlarda sadece yıkayıp kurutmanız yeter fakat uzun saçlar için uğraşmanız gerekir.
[Resim: evangeline-lilly-uzun-saclar.jpg] Uzun Saçlar İçin Saç Bakım Önerileri Saçlarınız örülmüş şekilde uyumamaya özen gösterin, bu saçlarınzda kırılma ve kopmaya neden olabilir. 3 ayda bir saç kırıklarınızı alın. 2 ayda bir saç uçlarınızı kestirin. Saçlarınız şekillendirmek için tarak yerine ellerinizi kullanın. Saçlarınızda ki suyu havlu yardımı ile alın ve ılık hava ile saçlarınızı kurutun. Uzun Saçlar İçin Şampuan Saç tipinize uygun olan şampuanı seçerek gerekli saç bakımını yapınız.

Suna Dumankaya Saç Bakımı

Suna Dumankaya Saç Bakımı Ünlü Bitkisel Bakım Uzmanı Suna Dumankaya saç dökülmesi için bir başka tarifini sizinle paylaşıyoruz.Bu bakım maskesi uygulandıktan kısa bir süre sonra etkisini gösterecek ve saçlarınız daha sağlıklı olacak.Malzemeler Zeytinyağı Bal Tarçın Hazırlanışı Zeytinyağını ısıtın sonra bal ve tarçın ile karıştırıp macun kıvamına getirin.Bu karışımı banyodan önce 15 dakika uygulayın.Karışımı uyguladıktan sonra saçlarınızı doğal sabun ile yıkayınız. Bu işlemi haftada iki kez uygulayınız ve en az 3 ay boyunca devam ediniz.

Edwin Diaz Usulü Saç Bakımı

Merhabalar,Daha önce Edwin Diaz isimli kişinin videosunu paylaşmıştım ve saç dökülmesini durdurup yeni saçlara kavuştuğunu hepimiz görmüştük, şuan neler kullandığını öğrenmiş bulunmaktayım.İsterseniz önce başarı hikayesinin resmini paylaşayım.[Resim: 3U6aG.jpg]

Gerekli MalzemelerSaç Fırçası Alın

Kozmetik mağazalarında rahatlıkla bulabileceğiniz bir fırçadır genellikle At kılından yapılır bazıları sentetiktir.

[Resim: 701007b.jpg]Saça Uygun Bitkisel Şampuan Kullanın

Saç yapınıza uygun olan ve doğal şampuan alın, şampuanın yarısını başka bir şampuan kutusuna boşaltın ve iki kutuya da %50 miktarında su ekleyerek doldurun.Daha sonra şampuan kutularına 7-8 damla lavanta ve biberiye yağı ekleyin.Saç Bakım Kremi HazırlayınAloe vera jel temin edin ve bu jele zeytinyağı-biberiye-lavanta yağı ilave ederek muhafaza edin.Duş almadan 10 dakika önce bu bakım kremini saçlarınıza uygulayın ve ardından yıkayın.

Yatmadan Önce Masaj Yapın

Uyumadan önce saçlarınıza zeytinyağı ile masaj yapın ve sabah kalktığınızda hazırladığınız şampuan ile yıkayın.Bu işlemi haftada 3 kez uygulayın.

Bazı Karışımlar

Ufak bir bardağa bal, votka ve soğan suyunu ekleyin ve karıştırın.Sonra saçlarınıza masaj yaparak yedirin.Votka ve acı biberi karıştırın ve bu karışım ile saçlarınıza masaj yapın.

Sponsor

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

İzleyiciler